6 błędów wizerunkowych, popełnianych przez Panny Młode

Nie spotkałam Panny Młodej która nie chce dobrze wyglądać w dniu własnego ślubu. Dla wielu ich wizerunek to wręcz priorytet. Chociaż sama nigdy nie uważałam tego punktu za najważniejszy, rozumiem że każdy z nas, ma inne potrzeby. Dziś chcę podzielić się moim doświadczeniem i pokazać Ci błędy, które popełniają Panny Młode przy kreowaniu swojego wizerunku ślubnego, zarówno w makijażu jak i w doborze stroju. Może w ten sposób uda ci się ich uniknąć.

Fokus na jeden rodzaj/ jeden krój sukni ślubnej.


Bądź otwarta na różne modele, nawet jeśli nie wyobrażasz sobie siebie w sukni typu „rybka” przymierz jedną. To nic nie kosztuje. Najwyżej przekonasz się, że miałaś rację. Jednak przez zamykanie się na inne modele niż ten wymarzony w swojej głowie, możesz stracić okazje do znalezienia czegoś wyjątkowego, w czym będziesz wyglądać przepięknie.

Szukanie tej jedynej i idealnej.


Przerobiłam to z kilkoma Pannami Młodymi. Czekają na uderzenie pioruna i łzy wzruszenia, a one nie nadchodzą. Czasem rzeczywiście przymiarka idealnej sukni, jest jak grom z jasnego nieba. Jednak miałam kilka dziewczyn, które praktycznie w każdej sukni wyglądały super i ciężko było powiedzieć, która to jest ta, od której drżą niebiosa. Nie fiksuj się na grzmoty i fanfary, podejdź do tego na luzie i z uśmiechem. Jeśli w wielu sukniach wyglądasz dobrze, to nic, tylko się cieszyć.

Robienie złej jakości zdjęć.


Zastanawiałaś się dlaczego, niektóre salony nie chcą by robić zdjęcia w ich modelach sukni? Oprócz oczywistych spraw jak prawa autorskie, pozostaje też kwestia tego, że zdjęcia robione przez mamę czy siostrę, telefonem komórkowym o wątpliwej jakości, zawsze będą po prostu słabe. Nawet jeśli będziesz wyglądać i czuć się w danej kreacji jak księżniczka, później na zdjęciu zobaczysz gorszą wersję siebie. Wielu z was wydaje się, że zdjęcie w salonie to konieczność, zapewniam cię, że tak nie jest. Lepiej postaw na swoje odczucia podczas mierzenia i na ich podstawie podejmij decyzję.

Brak próby.


Nawet jeśli jakaś fryzjerka czy makijażystka proponuje ci pakiet bez próby, nigdy się na to nie zgadzaj. Zrobienie próbnej fryzury i próbnego makijażu to absolutna konieczność. Musisz zobaczyć jak się czujesz w makijażu zrobionym przez daną osobę, jak dane upięcie ci się sprawdzi w codziennych czynnościach, by móc je zweryfikować przed weselną zabawą. Oszczędność pieniędzy w tym wypadku jest całkowicie niewskazana.

Wielkie zmiany na ostatnią chwilę.

Farbowanie, odważne cięcie włosów, permanentne brwi i usta – nie rób tego zaraz przed wielkim dniem. Takie zmiany w swoim wyglądzie najlepiej planować i zrobić je odpowiednio wcześniej.

Poczucie przebrania i przemalowania

Pamiętaj, że wybierając suknię, czy dobierając odpowiedni makijaż lub fryzurę, nie musisz spełniać niczyich oczekiwań. To ty jesteś najważniejsza, twoje uczucia i twoje pragnienia. Nie musisz mieć sztucznych rzęs czy henny tylko dlatego, że koleżanki cię na nią namawiają. A jeśli mama radzi ci strojną suknię, a ty wolisz coś skromnego, doradzam asertywność i postawienie na swoim! Nie dopuść do tego by na własnym ślubie, czuć się sztucznie. To na tyle ważny dzień, że warto czuć się pięknie, ale we własnej skórze.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.