Czym się kierować wybierając usługodawców?

Rynek usług ślubnych jest naprawdę ogromny. Jestem też przekonana, że to dopiero początek i z roku na rok będzie rósł w siłę i różnorodność. Jak się odnaleźć w gąszczu tych wszystkich ogłoszeń i ofert? Jak znaleźć idealnych dla nas usługodawców?

Opinia

Po pierwsze – zasięgnij rady. Możesz zapisać się na forum ślubne i tam poszukać polecanych w danej dziedzinie usługodawców. Oczywiście jest możliwość, że opinia jest nieszczera lub fałszywa, albo że promować się będzie sam usługodawca, nie jego zadowolony klient. Dlatego warto wybierać usługodawców z wieloma pozytywnymi opiniami, którzy długo istnieją na rynku, lub czerpać informacje o nich z kilku źródeł, nie na przykład tylko z jednego forum. Jednak usługodawcy o ugruntowanej pozycji na rynku są najczęściej rozchwytywani oraz solidnie się cenią. Możemy poszukać też opinii wśród przyjaciół i znajomych – wtedy możemy już bardziej zaryzykować z decyzją, bo mamy zaufanie do tego co bliskie nam osoby twierdzą i łatwiej wybrać na przykład kogoś mniej na rynku znanego, a wciąż dobrego i sprawdzonego.

Portfolio lub degustacja

Gdy na podstawie opinii, stworzymy krótką listę usługodawców, którzy nas interesują, warto przyjrzeć się ich poprzednim pracom. Obejrzyjcie galerię zdjęć, przesłuchajcie kawałki utworów na youtube. Jeśli rozważamy dostawców cateringu lub cukierników, umówmy się na próbną degustację, choćby miała być ona płatna. 

Cena

Oczywiście dla wielu Par cena jest kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji. Zanim przejrzycie interesujące Was oferty pod tym kątem, załóżcie sobie maksymalny budżet. Przeglądając je jednak pamiętajcie by wziąć pod uwagę co jest w danym zakresie cenowym, bo oferty są naprawdę bardzo różnie ujęte, a cena cenie nierówna. Jeśli oferta nie do końca was zadowala i coś byście chętnie w niej zmienili, dopytajcie usługodawcę czy jest taka możliwość, bo najczęściej są bardzo pod tym względem elastyczni. Starajcie się nie wybierać usługodawców „podejrzanie tanich”, bo taka oferta może mieć jakieś ukryte wady. Jeśli nie znacie rynku ślubnego i nie macie rozeznania w cenach tak, by stwierdzić że coś jest przesadnie drogie lub podejrzanie tanie, zapraszam do skorzystania z bezpłatego przelicznika budżetu ślubnego, który podmoże Wam to oszacować. 

Spotkanie

Przed podpisaniem umowy z każdym usługodawcą, warto się  spotkać, a co najmniej z nim lub z nią, porozmawiać. Takie spotkanie nakreśli Wam, czy Wasza współpraca będzie owocna, czy jest między Wami potrzebna chemia, czy jest iskra. Zobaczycie w jaki sposób usługodawca mówi o swojej pracy, czy rzeczywiście jest pasjonatem a Wy prawidłowo zainwestujecie pieniądze. 

Umowa

Wczytajcie się dokładnie w treść umowy, przed podpisaniem jej. Nie bójcie się zgłaszać swoich wątpliwości i poprawek, jeśli coś was niepokoi warto to przedyskutować.  

Pamiętajcie że jeśli wybór usługodawców was przytłacza, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego wedding plannera. Wedding planner ma ogromne doświadczenie we współpracy z usługodawcami, ma swoją zaufana bazę współpracowników, ma też często preferencyjne warunki u nich i jest w stanie wynegocjować dla Was zniżki. Jeśli macie problem ze znalezieniem zadowalających Was podwykonawców, albo nie wiecie komu zaufać, chętnie Wam pomogę, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.