Jak znaleźć idealne miejsce na Wasze wesele?

Wybór miejsca gdzie ma się odbyć Wasze wesele to kluczowy moment planowania. Sala bowiem często definiuje wszystko inne – miejsce ceremonii, styl wesela, narzuca też liczbę gości do której musimy się ograniczyć oraz ma ogromny wpływ na cenę całej uroczystości. Dlatego warto poświęcić tej decyzji więcej czasu i szczegółowo przeanalizować wszystkie dostępne opcje.

Sprawy kluczowe

Nim zaczniesz nawet myśleć o wyborze sali opracuj swój budżet weselny (może ci w tym pomóc mój kalkulator budżetu ślubnego) oraz przygotuj wstępną listę gości. W ten sposób będziesz znać swój limit cenowy za tzw. talerzyk oraz wielkość sali której będziesz szukać.  

Najpierw określ styl

Najczęstszym błędem popełnianym przez Pary Młode jest wybranie miejsca zanim określą styl swojego przyjęcia. Wybierają sale, która wydaje się atrakcyjna np. cenowo lub lokalizacyjnie, jednak po zastanowieniu, w ogóle nie jest spójna z wizją Młodych. Później bardzo ciężko jest zamienić sale balową, którą wynajęła Para, w wiejską stodołę, w której chcieliby mieć ślub.

Zobacz osobiście

Nigdy nie podejmuj decyzji co do miejsca weselnego na podstawie tego co widzisz w Internecie. To na tyle ważna decyzja że warto się wybrać na oglądanie sali nawet z zagranicy. Należy porozmawiać z menadżerem (by go poznać i zrozumieć klimat miejsca) i zobaczyć wszystko na własne oczy. Zdjęcia mogą pokazywać bowiem historyczny wygląd tego miejsca, a menadżer może okazać się gburem, z którym ciężko będzie się dogadać, mimo że w komunikacji mailowej wydawał się być miły. Poczuj atmosferę miejsca, dokładnie oglądnij stoły, krzesła. Zobacz jaka temperatura panuje na sali, zapytaj o klimatyzację czy wiatraki, jeśli wesele odbywa się latem, lub o ogrzewanie jeśli zimą. Dopytaj o możliwość dekoracji miejsca wesela, patio czy tarasu oraz degustacji kuchni.

Przeczytaj umowę

Koniecznie dokładnie przeanalizuj umowę. Zrozum wszystkie zawarte w niej zapisy, wylicz dokładnie cenę ostateczną, która z niej wychodzi. Skup się na zapisach dotyczących obsługi kelnerskiej, alkoholu, dodatkowego jedzenia dostarczanego przez Was, godzin imprezy – z nich bowiem wynika najwięcej nieporozumień. Pamiętaj że każdą umowę możesz negocjować, jeśli coś cię niepokoi albo jakiś zapis Ci się nie podoba, zapytaj o możliwość zmiany.

Jeśli wybór miejsca wesela jest dla Ciebie dużym wyzwaniem i potrzebujesz pomocy skontaktuj się ze mną. Możemy razem poszukać idealnej lokalizacji Waszego przyjęcia. 

Tags:
,
2 komentarze