Kameralne przyjęcie czy wielki bal, czyli plusy i minusy małego i dużego wesela

Dzisiejsza rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana niż dotychczas była. Wiele Par Młodych żyje informacjami na temat tego, czy ich wesele się odbędzie, jeśli tak to czy w zakładanej liczbie osób, czy gości trzeba będzie zredukować? Pomocne przy decyzji czy wesele zmniejszać czy przekładać, może być przedstawienie plusów i minusów dużego i małego przyjęcia. 

Wesele duże

Największą według mnie zaletą dużego wesela jest okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. W czasach, gdy spora część naszych bliskich mieszka na różnych krańcach świata, albo chociaż Polski, dobrze jest mieć taką radosną okazję, aby się spotkać i wspólnie poświętować. Niewątpliwie, jeżeli lubimy imprezy z przytupem, to jest to jedyna i niepowtarzalna szansa, do wyprawienia spektakularnej zabawy. Kiedy jak nie teraz, gdy jesteście młodzi! Wesele to idealny pretekst, aby się wystroić i bawić do rana. Co więcej, to wasz dzień i jedna z nielicznych takich okazji, żeby błyszczeć jak gwiazda i być w centrum uwagi, bez posądzania o narcyzm. Dla niektórych ważne też będzie uczynienie zadość tradycji. Kultywowanie zwyczajów panujących w naszych rodzinach ma swój urok. 

Z drugiej strony, aby wyprawić epicką imprezę, należy się też uzbroić w duży zapas gotówki. Niestety, nic obecnie nie jest tanie, a jeśli przemnożymy to przez ilość osób i liczbę atrakcji, to trzeba mocniej złapać się za portfel. Także dopilnowanie całej organizacji wesela to nie lada wyzwanie i ogrom stresu. Jedynie pomoc wedding plannera może was odciążyć… Spotkanie całej rodziny na własnym weselu, to dla niektórych … wada a nie zaleta. Szczególnie, jeśli nie macie bliskiego kontaktu lub po prostu nie darzycie się sympatią, a zaprosić wypada….

Wesele małe

Małe wesele to większa swoboda. Nie ma trzeba się tak bardzo spinać, żeby zgrać wszystkie elementy scenariusza. Mniej gości, to mniej problemów. Możemy spędzić z bliskimi więcej czasu lepszej jakości, poświęcić im uwagę i porozmawiać z każdym z naszych weselników. Dla niektórych to jedyna opcja na romantyczne spędzenie tego dnia. W wyselekcjonowanym gronie naprawdę ważnych dla niech osób. Z pewnością, to także mniejszy koszt. Zazwyczaj takie wesela nie trwają też do białego rana, tylko kończą się o normalnej porze, która pozwala wszystkim cieszyć się z tej imprezy także dzień po. Więcej zaoszczędzonych pieniędzy, które wydalibyście na organizację zabawy, możecie przeznaczyć na bajeczną podróż poślubną. Możecie też postawić na jakość waszego wesela. Jest mniejsze, więc możecie zainwestować np. w lepszego fotografa czy bardziej wykwintne menu. 

Pamiętajcie jednak, że organizując małe wesele, możecie narazić się na nieprzychylne komentarze niektórych członków rodziny. Często też waga małego przyjęcia jest umniejszana i część znów zaproszonych gości może sądzić że nie ma po co fatygować się na skromną uroczystość. Pozbawiacie się również możliwości cieszenia się z jak największą ilością osób waszym szczęściem. 

To jaki rodzaj wesela wybierzecie powinno zależeć tylko i wyłącznie od waszych preferencji i stylu życia. Nie dajcie się namówić na coś, w czym czulibyście się niekomfortowo. To jeden z najważniejszych dni w waszym życiu, więc spędźcie go tak, jak zawsze o tym marzyliście. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.