Najlepsze stodoły na wesele na Dolnym Śląsku i okolicach

Jeśli marzysz o weselu w stylu rustykalnym bądź boho, najpewniej by ten sen zrealizować, będziesz szukać stodoły, lub sali która ją imituje, by wpisała się w ten klimat. Pamiętaj o tym by wybrać styl wesela, zanim zaczniesz szukać sali. Więcej o tym jak znaleźć idealne miejsce na wesele pisałam TUTAJ. A tymczasem przygotowałam dla Ciebie zestawienie najlepszych i najpiękniejszych stodół (lub miejsc w podobnym klimacie) jeśli zamierzasz zorganizować swoje wesele w okolicach Dolnego Śląska.

Pałac Konary, Przeworno, Dolnośląskie

Zdjęcie: Facebook Pałac Konary

Stodoła w Pałacu Konary to miejsce absolutnie wyjątkowe. Jej wnętrze uderza niepowtarzalnym rustykalnym charakterem. Jest ogromna i pomieści do 200 gości, idealnie sprawdzi się więc przy dużych weselach. Stodoła położona jest oczywiście w bliskiej odległości od Pałacu w którym Para znajdzie miejsca noclegowe. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że można tu także zorganizować piękny ślub w plenerze, i to zarówno cywilny jak i kościelny, na terenie cudownego, zadbanego parku. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, przy pałacu jest zabytkowa XVII wieczna kapliczka, oraz przepiękne pomieszczenia Pałacu.

Mieszko i Jagienka, Sobótka, Dolnośląskie

Zdjęcie: Cheese Studio Fotografia

To nie jest taka typowa stodoła – bardziej przypomina szklarnie. Ale ma niesamowity boho klimat w sobie, dlatego nie mogło tego miejsca zabraknąć w tym zestawieniu. Mieszko i Jagienka to miejsce zlokalizowane niedaleko Ślęży, na niesamowitej Przełęczy Tąpadła. Zorganizujesz tu nietuzinkowe, niewielkie wesele, którego nie zapomni żaden gość. 

Stara Kruszarnia, Złoty Stok, Dolnośląskie

Zdjęcie: Facebook Stara Kruszarnia

Wesele w Starej Kruszarni zapada na długo w pamięci. To piękna, odnowiona przestrzeń o nieco industrialnym charakterze, jednak wciąż rustykalnej duszy. Niecodzienne miejsce na ślub w plenerze, sprawia, że to idealna przestrzeń na letnie przyjęcie. Jednak możliwe jest tu wesele o każdej porze roku, a klimat sprzyja stylowi boho. Ten bardzo nietypowy budynek zbudowany na zboczu góry, jest w stanie pomieścić 105 osób. Miejsce posiada też pokaźną bazę noclegową. Jeśli lubicie taki klimat odwiedźcie też Złoty Jar, który jest niedaleko i ma tych samych właścicieli. Tam także możesz zorganizowac wesele (co prawda nieco mniejsze) w podobnym klimacie.

Hacjenda Dolina Żab, Dębniki, Dolnośląskie

Zdjęcie: Agnieszka Błaszczyk

Stodoła w bardzo naturalnym, rustykalnym stylu. Piękna, tradycyjna więźba dachowa, nadaje temu miejscu niesamowity charakter. Wszystko pachnie tutaj drewnem i sprawia, że człowiek czuje się bardzo blisko natury. Hacjenda jest w stanie pomieścić 100- 200 osób. Znajdzie się tu miejsce i na ślub w plenerze przed urzędnikiem oraz na poprawinowego grilla. Koniecznie odwiedźcie to miejsce jeśli szukacie wielskiego klimatu na swoją imprezę.

Celinka, Ostrzeszów, Wielkopolskie

Zdjęcie: Lucky in Love

Przez to miejsce w tytule jest „i okolicach” bo to jedyne miejsce w zestawieniu, które nie znajduje się na Dolnym Śląsku, ale bardzo blisko granicy województwa. Na tyle blisko, że uważam że Para chcąca mieć wesele na Dolnym Śląsku może je rozważyć. Celinka to idealne miejsce na rustykalne, boho wesele w bardzo dobrym guście. To piękny budynek o ceglano-drewnianej strukturze, położony pośród lasów i łąk. Cudowne, klimatyczne miejsce, które na długo zapada w pamięci.  

Jeśli marzysz o weselu właśnie w takim stylu, podobają ci się przedstawione przeze mnie w zestawieniu miejsca, szukasz czegoś podobnego i chcesz by ktoś Ci z tym wszystkim pomógł – napisz do mnie. Z radością wesprę Cię w organizacji Twojego ślubu na kazdym etapie i w dowolnym stopniu. Formularz kontaktowy znajdziesz TUTAJ.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.