Napisz ze mną scenariusz dnia ślubu i wesela

Co to jest scenariusz dnia ślubu i wesela?

 

Wyobraź sobie jakieś wielkie wydarzenie. Na przykład festiwal muzyczny. Jest kilka scen, na każdej różne koncerty, dodatkowo gdzieś obok wioska z jedzeniem, namiot z wykładami, pole namiotowe. Wyobrażasz sobie co by się tam działo, jakby takie wydarzenie nie było szczegółowo zaplanowane? Kompletny chaos. Tak samo jest z każdym weselem. Mimo że uczestniczy w nim mniej osób, założenie jest podobne. Jest wiele podwykonawców, których prace trzeba rozplanować. Zadbać o wszystkie punkty imprezy, sprawdzić czy każdy krok jest zaadresowany. Scenariusz jest po prostu bardzo szczegółowym planem dnia, a czasem dni. To tabela lub lista zadań z którymi musimy się zmierzyć by mieć perfekcyjne wydarzenie ślubne.

Po co mi scenariusz dnia ślubu i wesela?

 

Obojętnie czy jesteś Panną Młodą czy konsultantem ślubnym, zapewniam cię że scenariusz ci się przyda. Po pierwsze by go stworzyć, będziesz musieć skontaktować się ze wszystkimi usługodawcami, którzy biorą udział w tym wydarzeniu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że ktoś o czymś nie wiedział, lub zapomniał. Po drugie da ci ogromne poczucie bezpieczeństwa. Będziesz pewna że każdy punkt jest zaplanowany i nic nie jest pozostawione samo sobie. Scenariusz sprawia że czujesz że masz kontrolę nad wszystkimi zadaniami przed którymi stajesz, nie musisz też się później zastanawiać co kto miał robić o danej porze – wystarczy że zajrzysz do pliku i już wszystko wiesz.

Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela?

 

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić ogrom wszystkich punktów, które muszą zostać zrealizowane by ślub i wesele odbył się w taki sposób jak sobie wymarzyłaś. Często pierwsze rzeczy będą się już dziać dzień lub dwa dni wcześniej, je też należy umieścić w scenariuszu. Przykładowe wydarzenia które umieszczam w omawianym dokumencie to: przyjazd alkoholu do miejsca wesela, strojenie sali, , przyjazd wypożyczonych mebli, przyjazd autobusu, który ma zawieźć gości do kościoła itd.

Wyobraź sobie jak ten dzień wygląda w twojej głowie i zestaw to z realnymi rzeczami do wykonania. Skontaktuj się z usługodawcami by ustalić dokładny czas i zakres ich działań. Nanieś wszystko na oś czasu, najlepiej sporządzoną w formie tabeli. Nie zapomnij zaznaczyć kto danym zadaniem się ma zająć – podaj firmę lub wymień osobę z imienia i nazwiska. Na końcu każdego scenariusza zawsze później tworze tabelkę kontaktową, z numerami telefonów do osób wymienionych w scenariuszu, dzięki temu w łatwy sposób później mogę się z daną osobą skontaktować.

Kiedy zacząć przygotowywać scenariusz?

 

Nie zostawiaj pracy nad scenariuszem na ostatnią chwilę. Przygotuj pierwszy zarys już miesiąc przed wielkim dniem. Jednak pamiętaj ze wygląd scenariusza może się zmieniać nawet do dnia przed weselem. Dopóki masz możliwość nanosić poprawki na plik, rób to. Każde uaktualnienie przemyśl, zastanów się czy o danej zmianie nie musisz kogoś poinformować.

Gorąco zachęcam cię do stworzenia swojego scenariusza dnia ślubu i wesela. Jeśli nadal ciężko ci sobie wyobrazić jak taki scenariusz mógłby wyglądać, wpisz poniżej swój adres e-mail a na skrzynkę przyjdzie ci przykładowy scenariusz przygotowany na jedno z moich wesel. Jest to scenariusz przygotowany na małe wesele z małą ilością wydarzeń towarzyszących. Ale może być świetną bazą i mam nadzieje że przyda się także tobie.

GET STARTED

0$

Dziękuję! Sprawdź maila

Podaj swój adres e-mail, na który prześlę Ci link do pobrania Przykładowego Scenariusza Dnia Ślubu i Wesela

Od czasu do czasu dostaniesz również ode mnie więcej pomocnych materiałów

*Podając adres e-mail akceptujesz politykę prywatności oraz zapisujesz się do mojego newslettera. 

Summary

Description Information Quantity Price
Discount :
Total :

Wyślij scenariusz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.