O co, zamiast kwiatów, prosić na wesele

O ile nie bierzecie ślubu w bardzo kameralnym gronie, możecie się spodziewać bukietów ślubnych jako dodatek do prezentu lub koperty. Kosztują one niemałe pieniądze, a ich żywot jest dosyć krótki. Rzadko już teraz można spotkać parę, która nie zaznacza gościom, że marzy jej się dostać coś innego niż cięte kwiaty. Niektórzy co prawda twierdzą, że to niegrzeczne narzucać gościom jakieś wyjście, moim jednak zdaniem to praktyczne. Jaka zatem jest ciekawa alternatywa,? O co można prosić zamiast kwiatów?

Alternatywa finansowa

 

Popularnym rozwiązaniem są kupony Lotto lub zdrapki. Dlaczego jest to idealne zastępstwo? Zajmuje bardzo mało miejsca, więc spokojnie zmieści się do niewielkiego pudełka  lub koperty, a dodatkowo można wygrać jeszcze więcej pieniędzy w prezencie.

Możecie również poprosić o przelanie drobnej sumy na wskazany przez was cel charytatywny, lub zaznaczyć ten fakt w zaproszeniu i zorganizować puszkę, do której będziecie na taki cel zbierać podczas życzeń. W taki prosty sposób możecie zrobić coś dobrego dla innych w dniu waszego wesela.

fot.: Miłosz Bolechowski

Alternatywa spożywcza

 

W zależności od tego, jakie są wasze preferencje, możecie poprosić o: wino, kawę, herbatę czy słodycze.  

Alternatywa rozrywkowa

 

Za cenę bukietu spokojnie możecie dostać: książkę, płytę, czy film na DVD. Jeśli lubicie teatr czy operę, poproście o bilety na dowolny spektakl.   

Alternatywa hobbystyczna

 

Kolekcjonujecie znaczki, monety, kamienie? A może figurki, kubki, plakaty albo kolorowe skarpetki? Poproście o nie gości – wy wzbogacicie swoją kolekcję a goście będą mogli wykazać się kreatywnością. 

fot.: Miłosz Bolechowski

Alternatywa od serca

 

Może wydawać się nieco ryzykowna, ale bardzo oryginalna! Niech goście sami, własnoręcznie stworzą dla was mały prezent. Poproście w zaproszeniach o coś od serca, wykonanego w domu lub po prostu kartkę z życzeniami wypisanymi swoimi słowami. Taka pamiątka pozostanie na długo w waszej pamięci.

Alternatywa charytatywna

 

Zabawki, słodycze, pampersy, przybory szkolne – wszystko to przyda się najbardziej potrzebującym dzieciom. Listę jaki dom dziecka czego potrzebuje znajdziecie pod tym adresem: https://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html. Często chcecie też wesprzeć jakieś schronisko dla zwierząt, jednak weźcie pod uwagę właśnie to, czego dany ośrodek potrzebuje. Podjedźcie wcześniej lub zadzwońcie do konkretnej placówki by ustalić czy może nie przydałyby im się bardziej pieniążki (np. na zakup specjalistycznej karmy) niż fizyczne przedmioty. Jeśli tak, możecie zawsze wykorzystać pomysł z puszką, z punktu pierwszego.  Weźcie też pod uwagę, że na ilość prezentów, które zgromadzicie, musicie zaplanować odpowiednio dużo miejsca do przechowania. 

Jak poprosić o nieprzynoszenie kwiatów?

 

Rymowane wierszyki w moim odczuciu nie są zbyt eleganckie. Jeśli chcecie otrzymać coś innego zamiast kwiatów, napiszcie to w jednym krótkim zdaniu. Ciekawym pomysłem jest też wstawienie na zaproszeniu ikonografii informującej o waszym życzeniu. Na miejscu będzie też poinformowanie każdego z gości osobiście.  

Jeśli moje rady były przydatne, koniecznie zobacz co możesz u mnie bezpłatnie pobrać TUTAJ bym jeszcze lepiej pomogła ci w organizacji twojego wesela.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.