Od czego zacząć planowanie wesela?

Jeśli ci słabo albo masz po prostu pustkę w głowię na samą myśl o tym, że musisz zacząć planować wesele, właśnie przychodzę ci z pomocą, niczym rycerz na białym koniu. Przedstawię ci, co możesz zrobić by zacząć efektywnie planować swoje wesele.

Dołącz do grupy

 

Powszechnie wiadomo, że w grupie raźniej. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie przygody pod tytułem „ślub i wesele” jest dołączenie do społeczności, która tym żyje, pasjonuje się lub jest w podobnej sytuacji. Znajdź grupę na facebooku – zapraszam cię na przykład do mojej grupy, link TUTAJ, obserwuj hasztagi na Instagramie, umów się ze świeżo upieczonymi, zamężnymi koleżankami na plotki. To istne skarbnice wiedzy. Jednak uważaj – każdy z nas ma bowiem inne doświadczenia, inne rzeczy sa dla nas ważne, każdy ma też inną wrażliwość. Z pominięciem czysto informacyjnych treści (chociaż i te mogą się zdezaktualizować), może się okazać że wiedza osób trzecich jest całkowicie ci zbędna, a ich dobre rady wręcz cię przytłoczą.

Stówórz mood boarda

 

Użyj do tego Pinteresta, Behance, Milanote, Evernote lub zwykłego folderu na pulpicie w komputerze. Mood board może na początku być zbieraniną różnych pomysłów, by w końcu z niego wykreować piękną koncepcję dekoracyjną Twoje przyjęcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu koncepcji kreatywnej przeczytaj o tym TUTAJ, lub pobierz mój bezpłatny poradnik gdzie pomogę stworzyć Ci Twoją unikalną koncepcję – dostępny TUTAJ.

Czytaj, słuchaj, oglądaj

 

Śledź blogi zarówno zagraniczne jak i polskie. Znajdź podcasty o tematyce ślubnej lub vlogi. Jeśli tak jak ja lubisz prasę w staromodnym wydaniu, można znaleźć ją na odpowiednim dziale w Empiku. Powstały też książki, zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, które poruszają kwestie związane z planowaniem tego dnia. Warto też zaopatrzyć się w organizer ślubny, w którym także można znaleźć wiele praktycznych informacji.

Pytaj

 

W branży weselnej poczta pantoflowa, czyli opinie i doświadczenie innych mają ogromne znaczenie. Pytajcie rodziny, znajomych, przyjaciół, współpracowników – z pewnością wiele osób w waszym otoczeniu było gościem na weselu lub samemu je organizowało i może podpowiedzieć, gdzie szukać sukni, która sala ma doskonałą obsługę, która orkiestra ma najciekawszy repertuar.

Zadzwoń do konsultantki

 

By zorganizować idealne wesele, trzeba mieć dużo czasu i mnóstwo energii, należy zrobić porządny research i mieć asertywność na poziomie master. Jeśli to wyzwanie wydaje się dla ciebie za bardzo angażujące, albo po prostu chcesz oddać je w ręce profesjonalisty, skontaktuj się z wedding plannerem. Konsultant ślubny pomoże ci w planowaniu, znajdzie usługodawców a także pomoże w koordynacji przygotowań. Jeśli szukasz takiego wsparcia napisz do mnie TUTAJ.

1 Comment
  • Pingback:Przesądy i zabobony weselne - Pani od ślubu - konsultantka ślubna
    Posted at 16:18h, 03 listopada

    […] Jeśli znasz jakieś przesądy weselne o którym nie wspomniałam, napisz o nim w komentarzu. Jeżeli jednak chcesz rozpocząć planowanie swojego wesela wolny od zabobonów zapraszam cię na wpis: Od czego zaczać planowanie wesela? […]