Okiem dekoratorki – jak nie zepsuć ogólnego wrażenia dekoracji ślubnych?

Jako dekoratorka ślubna i wedding plannerka, często bywam w przeróżnych miejscach oferujących sale weselną do wynajęcia dla Par Młodych. Poziom tych sal jest różny, Pary bowiem przy wyborze nie kierują się czasami szczególnym urokiem tych miejsc, a ceną, czy lokalizacją (jeśli nie wiesz jak szukać miejsca na swoje wesele, przeczytaj wpis Jak znaleźć idealne miejsce na wasze wesele?). Często jest tak, że stworzenie klimatu tego miejsca jest na moich barkach, bo lokal swoją aurę ma nieciekawą, albo niezadowalającą. I uwierzcie, radze sobie z tym wyjątkowo dobrze! Oprócz pięknych dekoracji, klimat i wrażenie jakie wywiera na nas miejsce, tworzą szczegóły, o których nie każdy zdaje sobie sprawę. Zwracając na nie uwagę i zmieniając niektóre drobiazgi możesz sprawić, że Twoje wesele będzie po prostu ładniejsze, a ogólne wrażenie wizualne Twoje i gości bardziej pozytywne.

Usuń ze stołów plastikowe butelki z napojami

 

 Nic tak nie psuje weselnych stołów, jak tona plastiku na środku i to jeszcze z kolorowymi, do niczego nie pasującymi etykietami. Najlepiej jest stworzyć osobny stolik i tam postawić napoje. Na stole można zostawić tylko wodę i soki w karafkach. Jeśli martwisz się, czy będzie to wygodne dla gości rozwiązanie, to przestań. Jestem przekonana, że idąc na wesele, nikt nie planuje przykleić się do krzesła i pić cały wieczór postawionej mu przed nosem coli, raczej nastawia się na to by się poruszać, jeśli nie w tańcu, to chociaż na krótkim spacerku do stolika z napojami. Jeśli jednak bardzo zależy Wam by te napoje na stołach się znalazły, zastąpcie plastik szkłem. Małe, szklane buteleczki już nie wyglądają tak źle i sprawiają wrażenie bardziej eleganckich.

Parasole z markami piwa, to nie ozdoba

 

Jeśli przed głównym wejściem do waszego lokalu, stoją parasole i krzesełka, można by pomyśleć – o fajnie, będzie gdzie wyjść, pogadać. I się zgodzę, tylko proszę, przyjrzyj się tym parasolom i leżaczkom. Czy to jest rzeczywiście sprzęt który chcesz widzieć jako pierwsza rzecz po wyjściu ze ślubnej limuzyny? Pamiętaj, że jeśli coś wam się nie podoba, zawsze możesz poprosić wasze miejsce weselne o usunięcie danego przedmiotu. A może gdzieś mają inne parasole, w innych kolorach, albo bardziej stonowane lub gładkie, bez marek piwa? Warto o takie rzeczy zapytać i się nie bać sugerować lokalom takich zmian.

Zwróć uwagę na tekstylia

 

Dywany, zasłony, obrusy, pokrowce na krzesła – zwróć na to uwagę! Jeśli dywan jest stary, brzydki i brudny, poproś o jego zwinięcie i usunięcie z obiektu. Zasłony zakrywające okna, są już passe – najlepiej je ściągnąć i poprosić dekoratorkę o aranżacje takiej przestrzeni lub pozwolić by widok mówił sam za siebie. Jeśli obrusy na sali wydają się sztuczne i cię nie zadowalają, pomyśl o wynajęciu innych. Przykrywanie krzeseł białymi pokrowcami, tez już wyszło z mody. Sprawdź więc jakimi krzesłami dysponuje sala, jeśli ci one nie odpowiadają, zamiast je przykrywać, lepiej wypożyczyć inne.   

Zmień serwis na amerykański

 

Osobiście bardzo nie lubię stołu na którym „suszy się” niedojedzone jedzenie z półmisków. Oczywiście jest to moja prywatna opinia, ale praktycznie każdy, jak się nad tym zastanowi, zauważa że rzeczywiście takie napoczęte jedzenie, średnio estetycznie wygląda. Dlatego zawsze doradzam Parom by wybrały tzw. serwis amerykański który polega na podawaniu gościom przez kelnera, gotowych porcji dań nakładanych wcześniej w kuchni. Wtedy ze stołów znikają stygnące półmiski, a stół nawet podczas posiłku wygląda schludniej.

Tags:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.