Pies i Ślub

Jest najlepszym przyjacielem człowieka, a jak ktoś jest naszym przyjacielem, a w dodatku najlepszym, to chcemy by tego dnia był z nami.

Pies na ślubie i weselu jest coraz częściej obecny. Kiedyś nie do pomyślenia było, by Panna Młoda w śnieżnobiałej sukni, głaskała swojego pupila, ale czasy się zmieniły. Każdy namawiany jest by postępować, tak jak czuje, a że kochamy nasze czworonogi, zapraszamy je do świętowania z nami.

Czynny uczestnik

Pies może stać się wręcz częścią naszej ceremonii ślubnej, nie tylko biernym obserwatorem. Szczególnie, jeśli na przykład ceremonia jest mniej formalna, a ślub ma charakter humanistyczny.

Pies może nieść obrączki lub dołączyć do konduktu świadków lub druhen. Może stać ramie w ramię z Panem Młodym przy ołtarzu i czekać na swoją Panią. Może być po prostu pięknie wystrojony, lub mieć zabawną tabliczkę z napisem, która będzie podkreślać, że jego udział też jest ważny!  

Sesja z udziałem psa

Skoro traktujemy go jak członka najbliższej rodziny, nie może zabraknąć go na zdjęciach ślubnych. Fotografie z udziałem psa mogą być naprawdę nietuzinkowe i wzruszające. Mogą podkreślać to jak bardzo kochacie swojego pupila i jak ważną rolę pełni on w Waszym wspólnym życiu.

Żywe zwierze

Pamiętajmy, że jeśli chcemy włączyć naszego czworonoga w imprezę, musimy być pewni, że ta sytuacja nie będzie dla niego przesadnie stresująca. Musimy mu zapewnić oczywiście dostęp do wody i pożywienia. Nie możemy zapomnieć o jego potrzebach fizjologicznych oraz o zapewnieniu mu należytej opieki podczas wesela. Pies to bowiem żywe zwierzę, za które należy wziąć odpowiedzialność, nie tylko przytulanka do słodkich zdjęć.  

Tags:
,
1 Comment