Rodzaje Bukietów Ślubnych

Wiele przyszłych Panien Młodych przychodzi do mnie z już wybranym bukietem, zainspirowanych jakąś fotografią przypadkowo znalezioną w Internecie. Nie jest to nic złego, rozumiem bowiem takie zauroczenie i chęć posiadania czegoś podobnego.

Dobrze jednak wiedzieć że mimo że np. spodobały nam się jakieś gatunki kwiatów czy kolory, z tych samych roślin najprawdopodobniej możemy stworzyć całkowicie inny bukiet, o odmiennej formie ale pozostający w stylu tego z inspiracji. Zobaczcie więc  modne bukiety w różnych formach, a jeśli chcecie porozmawiać o waszych dekoracjach ślubnych, zapoznajcie się z moją ofertą.

Bukiet okrągły

Cechą charakterystyczną jest tu kulisty lub półkulisty kształt, patrząc z góry na taki bukiet zobaczymy koło. Jest kilka różnych rodzajów bukietów okrągłych np.: biedermeier czy wiązanka na dysku czy mikrofonie.

W tej chwili jeśli chodzi o bukiety okrągłe króluje bukiet okrągły na własnych łodygach.

Bukiet spływający

Charakteryzuje się tym, że tworzą spływającą kaskadę przypominają nieco wodospad lub odwróconą kroplę. Do niedawna trochę zapomniany pomału wraca do łask. Najczęściej wymaga użycia dużej ilości materiału roślinnego, dlatego często też jest dosyć drogi.

Bukiet nieregularny

W tej chwili święci swoje triumfy – bukiet nieregularny o kształtach przeróżnych. Sprawia wrażenie niepoukładanego i nieco niedopracowanego, przez to też bardzo naturalnego. Przybiera czasem formę bliższą okręgu a czasem półksiężyca.

Bukiet szczególny

Są to wszystkie nietypowe formy florystyczne, która Panna Młoda zechciałaby użyć jako swój bukiet. Pewnego rodzaju eksperyment florystyczny, ale takie bukiety choć brzmią kosmicznie, są spotykane i … modne – np. bukiety na obręczy!

Bukiet klasyczny

Na koniec zostawiłam grupę bukietów, najrzadziej spotykanych. Wiązanki w stylu francuskim, angielskim i wiedeńskim, są można powiedzieć formami historycznymi, nie będę więc ich tutaj szeroko omawiać ani prezentować.

Tags:
,
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.