Unikalny pomysł na Twoje wesele

Opracowanie koncepcji dekoracyjnej ślubu i wesela to jedno z najważniejszych zadań przed jakimi staniesz podczas organizacji ślubu i wesela. Powinno się ją opracować przed wyborem sali czy jakiegokolwiek usługodawcy, by całość naszego przyjęcia była spójna i zgodna z naszą wizją od początku do końca.

Co to jest koncepcja dekoracyjna?

Koncepcja dekoracyjna to zbiór inspiracji, opisów, odczuć i pomysłów na Twoje wesele. Możesz zbierać te pomysły zarówno w Internecie, na formach ślubnych, Pintereście, Instagramie, na blogach jak i inspirować się swoim otoczeniem, szukać połączeń kolorystycznych w sztuce lub naturze, wzorować się na przyjęciach swoich przyjaciół czy szukać inspiracji w kolorowych czasopismach. Ważne by zdać sobie sprawę co tak naprawdę Ci się podoba i dopasować do tego pozostałe elementy. Można później wszystko to razem złączyć i stworzyć tzw. mood borad – albo fizycznie na kartce papieru, albo w formie elektronicznej. Przykładową koncepcję jaką przygotowuje dla swoich klientów w usłudze Design Planner, Wedding Planner oraz jako część usługi dekoracyjno- florystycznej możecie zobaczyć tutaj. 

Co mi się podoba?

Czasami najciężej jest zdać sobie sprawę jaki jest nasz styl i czego tak naprawdę chcemy. Można gromadzić różne inspiracje, mieć miliony zapisanych zdjęć, by przekonać się, że wszystko w tym zbiorze jest niespójne i po prostu do siebie nie pasuje. Gdy brak nam jednoznacznego pomysłu, warto przy tworzeniu koncepcji kreatywnej skupić się na przykład na następujących aspektach:

  • Barwa

Wybierz kolor który Ci się podoba i dookoła niego stwórz całą aurę Waszego przyjęcia. Zastanów się jakie inne barwy do niego pasują, użyj kolorów kontrastujących lub gradacji wybranego by paleta nie była nudna. Warto zastanowić się jaki inny kolor np. metaliczny pasuje do Twojego zestawu by urozmaicić zestawienie.

  • Pasja

Czasem fajnie wychodzi stworzenie koncepcji dekoracyjnej na podstawie wspólnej pasji. Trzeba oczywiście uważać by nie otrzeć się o kicz, dlatego wybierając temat pamiętajmy by był dosyć mocno sprecyzowany i po prostu ciekawy. Gdy już mamy coś na myśli, zastanówmy się jakie kolory do niego pasują, jaki styl przyjęcia będzie odpowiedniejszy do niego.

  • Wspomnienia

Jeśli nie mamy pomysłu ani na kolor ani nie dzielimy żadnej szczególnej pasji, warto po prostu pomyśleć o miłych wspomnieniach z przeszłości. Zastanówcie się gdzie czuliście się razem dobrze, jakie wnętrza Wam się bardziej podobały, czy jesteście typem domatorów, czy podróżników, czy lubicie wieś czy miasto. Może po prostu podobało Wam się wesele kogoś z Waszych krewnych i warto pociągnąć podobny temat, a może właśnie jakiś typ wesela Wam się bardzo nie podobał i chcecie zrobić zupełnie inne przyjęcie.

  • Pierwszy pomysł najlepszy

Jeśli już znajdziecie swój temat i swój styl, nie próbujcie na siłę go zmieniać. Wiadomo że wesele prawdopodobnie będzie jedynym tego typu przyjęciem w Waszym życiu, chcecie zapewne zrobić je najpiękniej, ale żadna z dostępnych opcji nie jest jednoznacznie najlepsza. Jeśli znajdziesz dobrych dekoratorów i florystów, na pewno sprawią że ten już wybrany temat będzie piękny.

Jak się do tego zabrać?

Wypisz na komputerze lub kartce kategorie na które pomysły chcesz zgromadzić. Mogą to być: dekoracja miejsca ceremonii, bramka ślubna, krzesła, nakrycia stołów, tło za parą młodą (backdrop), aranżacja strefy chillout, pomysły na atrakcje weselne, suknia ślubna, garnitur, upominki dla gości, samochód, fryzura, oświetlenie, papeteria, tort, makijaż, suknie dla druhen. Stwórz na każdą kategorię osobny folder, lub osobną kartkę jeśli zbierasz inspiracje oldschoolowo. Zapisuj w folderach tylko te zdjęcia o których pomyślisz : „o tak chciałabym by to u mnie wyglądało”. Nie baw się w jakieś „ewentualnie” albo „no może być” – albo coś ci się podoba, albo nie. Nie daj się przekonywać przez nikogo – to Wasz dzień, nie teściowej, nie mamy, nie przyjaciółek. Zrób tak jak Ty chcesz, zrealizuj swoje marzenia.

Tags:
3 komentarze