Weselne zdjęcia z perspektywy gości

To że pary decydują się na profesjonalnego fotografa ślubnego to standard każdego wesela. Prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, bo zdjęcia to pamiątka na całe życie, na stare lata, dla potomnych. Ich nigdy za dużo. No właśnie, więc może by tak spróbować uchwycić na weselu jeszcze więcej ulotnych chwil? Może w roli fotografów zatrudnić także gości weselnych, ale tak bez narzucania i poczucia obowiązku. Wtedy też zdjęcia będą prawdziwsze i oddające nastrój. I właśnie o to chodzi! Gdy oddacie obiektyw gościom, zobaczycie swoją imprezę z innej perspektywy. Bez obróbki, ale ze szczerym uśmiechem i drobnymi niedoskonałościami, które przecież miło się wspomina. W tej chwili rynek ślubny ma sporo do zaoferowanie w tym temacie.

Fotobudka/Fotolustro

Najpopularniejszą atrakcją weselną, a zarazem sposobem by zobaczyć swoich gości i swoje wesele z innej niż profesjonalna, perspektywy, jest wynajęcie fotobudki lub fotolustra. Wynajmuje się tą maszynę na godziny i kosztuje od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, w zależności od czasu, regionu i designu. Największym minusem tego rozwiązania jest to, że jest unieruchomiona więc wszystkie zdjęcia robione są raczej na jednym i tym samym tle, w podobnej pozycji, zdjęcia są często mocno pozowane. Ale jest to też plus, bo można przy niej umieścić różne gadżety do zdjęć z których nasi goście będą zapewne korzystać robiąc śmieszne miny i pozy. Zdjęcia są od razu po ich zrobieniu wywoływane, często też przesyłane na maila. Goście mogą zostawić je sobie na pamiątkę, bądź zostawić Parze Młodej (np. wklejając do umieszczonej obok księgi gości).  

Instax/Polaroid

Kiedyś posiadanie Polaroida było moim największym marzeniem. Mały przenośny aparat, który od razu wywołuje zdjęcia – czad. Jest kompaktowy, więc nie potrzebujemy całej wielkiej aparatury by go mieć na swoim weselu. Jest przenośny, więc można zrobić zdjęcia w dowolnym momencie i miejscu imprezy. No i wygląd nowych, kolorowych Instaxów zachwyca. Pamiętajcie jednak, że wynajęcie lub kupno Instaxa to nie wszystko. Trzeba dokupić także do nich klisze, a te są dosyć drogie (w przeliczeniu na jedno zdjęcie, a trzeba wziąć poprawkę, że goście w szampańskich nastrojach mogą chcieć zrobić ich więcej niż można by było zakładać).

Aparaty jednorazowe

Równie mobilnym rozwiązaniem są aparaty jednorazowe. Takie aparaty działają na zasadzie starych aparatów z kliszą, jednak po wykorzystaniu kliszy, nie można ich uzupełnić od nowa. Aparaty można zostawić po jednej sztuce na każdym stole. Albo podejść do tego na większą skalę i zostawić taki aparat każdemu zaproszonemu. Minusem jest to, że na zdjęcia trzeba poczekać dłużej niż na te z polaroidu. Trzeba bowiem zebrać wszystkie klisze i zanieść je do wywołania. Nie jest to też ekologiczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że aparaty nie nadają się do ponownego użytku.  

Hashtag/Ramka

Jeśli organizujemy wesele z dużą ilością ludzi, którzy są fanami Instagrama fajnym, a zarówno tanim pomysłem, jest wymyślenie swojego, ślubnego i oryginalnego hashtaga ”#” i poproszenie gości o robienie zdjęć swoimi telefonami i wrzucanie zdjęć do sieci z waszego wesela pod tym właśnie hashtagiem. Po weselu, jeśli wklepiecie go w Instagramową wyszukiwarkę, odnajdziecie fotki ze swojej imprezy. Hashtag można po prostu przekazać („Hej jak będziecie wrzucać na IG zdjęcia z naszego wesela dodajecie hashtag #weselerokuankaipawel2021”), ale żeby się przyjął i utkwił gościom w pamięci, fajnie jest przygotować gadżet np. w postaci ramki do zdjęć, gdzie możecie go już od razu nadrukować (wtedy nikt nie powinien mieć problemu z jego zapamiętaniem i poprawnym wpisaniem a żeby zdjęcia były łatwe do wyszukiwania hashtag musi być oryginalny). Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie wszyscy goście mogą mieć ochotę publikować zdjęcia z Waszego wesela i nie każdy ma IG. Zdjęć ostatecznie z tego powodu, może nie być tak dużo jak byście chcieli.

Bez względu na opcje na którą się zdecydujecie, pamiętajcie że dobrze jest jeśli wyznaczycie osoby które będą, przynajmniej na początku, zachęcać gości do korzystania z danej formy robienia zdjęć. Może to być świadek czy druhny, ważne by pokazali innym, że można się tym bawić, a starszemu pokoleniu np. pomogli w obsłudze Instaxa, czy wytłumaczyli czemu mają służyć jednorazowe aparaty. Dzięki tym rozwiązaniom, będziecie mieć całą gamę dodatkowych fajnych zdjęć z Waszego wesela z bardzo oryginalnej perspektywy.    

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.